Yiyecekler Havayı Nasıl Etkiler

yemekovasi_ez

Administrator
Staff member
Yiyeceklerin öfke üzerinde nasıl bir etkisi olabilir?
Hangi yiyecekleri her zaman beslemek zorunda olduğumuzun ve beslemememiz gerektiğinin farkında olmak, özellikle tavsiye sıkça değişiyormuş gibi hissettiğinde, kesinlikle şaşırtıcıdır. Bununla birlikte, kanıtlar, Bedensel sağlığımızı etkilemenin yanı sıra, tükettiğimizin, hissetmemiz için en iyi yolu etkileyebileceğini ortaya koymaktadır.

Diyet rejiminizi güçlendirmek muhtemelen şunları destekleyebilir:

öfkeni değiştir
Size ilave Elektrik sağlayın
bu Ek Sade düşünmenizi sağlar.

Sık sık alarak
Kan şekeri düştüğünde muhtemelen süzülmüş, sinirlenebilir ve sinirli hissedebilirsiniz. Düzenli olarak yutulması ve Gücü yavaş ve kademeli olarak başlatan yiyeceklerin seçilmesi şeker miktarınızın düzenli tutulmasına yardımcı olabilir.

Yavaş salimli enerji besinler şunları içerir: makarna, pirinç, yulaf, kepekli ekmek ve tahıllar, fındık ve tohumlar.

Hızlı ipuçları:

Kahvaltı yapmak, çalışma gününü fantastik bir başlangıç olarak kabul eder.
Büyük bir öğle yemeği ve akşam yemeği yemenin bir alternatifi olarak, her gün düzenli aralıklarla ekstra aralıklı küçük parçalar tüketmeyi deneyin.
Şekerler, bisküviler, şekerli içecekler ve Alkollü içecekler gibi kan şekeri seviyenizi hızla düşüren ve düşüren yiyeceklerden uzak tutun.
Neyse ki Kalmaya çalışmak için iyi bir yaşam tarzı değişikliği yapmayı ve kaygı duymadan ücretsiz olarak yapmayı planladığım bir seçenek tasarladım. Kırmızı eti bıraktım ve neredeyse hiç likör tüketmeden şekersiz içmeye ve tüketmeye çalıştım.

Sulu kalmak
Bol miktarda sıvı tüketmiyorsanız, konsantre olmayı ya da Kanıtlı Düşünmeyi zorlaştırabilirsiniz. Ayrıca gerçekten kabız hissetmeye başlayabilirsiniz (ki bu ruhu fantastik bir öfkeye sokmaz).

Hızlı öneriler:

Her gün 6-8 gözlük sıvı arasında tüketmeyi seçmeniz önerilir.
İçme suyu ucuz ve sağlıklı bir olasılıktır.
Çay, espresso, meyve suları ve smoothie'ler alım yönünüze güveniyor (ancak bunların ayrıca kafein veya şekere sahip olabileceğini unutmayın).


Bağırsaklarınızın aranması
Genellikle bağırsaklarınız duygusal olarak deneyimlerinizi yansıtabilir. Stresli veya gerginseniz, bağırsaklarınızı yavaşlatabilir veya artırabilir. Sağlıklı bir sindirim için burada düzenli olarak bol miktarda lif, sıvı ve antrenman almalısınız .

Sağlıklı bağırsak yiyecekleri şunları içerir: meyveler, yeşillikler ve kepekli tahıllar, baklagiller, bakliyat, Yoğurt ve diğer probiyotikler.

Kısa öneriler:

Yeni bir beslenmeye alışmak için bağırsak zamanınızı ve enerjinizi alır, bu nedenle yavaş yavaş ama kesin bir şekilde kendinize uyum sağlaması için değişiklikler yapın.
Stres hissi duyduğunuzda ve gerçekten bağırsaklarınızı etkilediğine inandığınızda, bazı dinlenme prosedürlerini veya solunum egzersizlerini düşünün.
Kafein yönetimi
Kafein genellikle uyarıcıdır, bu size Hızlı bir Canlılık patlaması vereceğini gösterir, ancak daha sonra gerçekten endişeli ve depresyonda hissetmenize neden olabilir, ertelemenizi rahatsız edebilir (özellikle yataktan önce almışsanız) veya geri çekilme göstergeleri sağlayın maviden çıkma ihtimaline karşı.

Kafein içinde: çay, kahve, çikolata, kola ve çeşitli meşrubatlar.

Hızlı öneriler:

Çay, espresso veya kola tüketirseniz, kafeinsiz varyasyonlara geçmeyi deneyin.
Daha az kafein içen veya tamamen uzak tutulanlar için oldukça hızlı bir şekilde daha iyi yaşayabilirsiniz.
5’inizi günlük olarak bulma
Sebzeler ve meyveler bizi bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı tutmamız gereken mineralleri, vitaminleri ve lifi içerir.

Her gün farklı renkli meyveler ve sebzelerden oluşan bir forma sahip olmak harika bir seçim yapabileceğiniz bir ürün.

Hızlı stratejiler:

Canlandırıcı, dondurulmuş, konserve, kurutulmuş ve meyve suyu (bir bardak cam) meyve ve sebzelerin tümü her gün 5'inizin yönüne bağlıdır.
Standart bir kural olarak, bir kısım bir avuç, mütevazı bir kase veya küçük bir cam ile ilgilidir.
Günde beşinizi nasıl alacağınızla ilgili kavramlar için NHS Seçeneklerine göz atın.


Yeterli miktarda protein almak
Protein, düşüncelerinizi ve düşüncelerinizi yönetmek için Zihninizin ihtiyaç duyduğu kimyasalları oluşturan amino asitlere sahiptir. Ayrıca, daha uzun süre daha doyurucu bir deneyim yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Protein içinde: yağsız et, balık, yumurta, peynir, baklagiller (bezelye, fasulye ve mercimek), soya ürünleri, fındık ve tohumlar.

Kısa öneri:

Diyet programınız hangisi olursa olsun, neden protein içeren diğer yiyecekleri araştırıp biraz test yapmıyorsunuz? Sağlıklı tarifler üzerine düşünceler için NHS Selections tarafından durdurun.


Uygun yağlarla besleme
Mind'inizin düzgün çalışmasını sağlamak için yağ asitlerine (örneğin omega-üç ve -6) ihtiyacı var. Bu yüzden tüm yağlardan uzak durmak yerine, uygun olanları tüketmeniz şarttır.

Daha sağlıklı yağlar bulunur: yağlı balık, kümes hayvanları, fındık (özellikle ceviz ve badem), zeytin ve ayçiçeği yağları, tohumlar (örneğin ayçiçeği ve kabak), avokado, süt, yoğurt, peynir ve yumurta.

Hızlı öneri:

İçerik listesinde (örneğin bazı mağazalardan satın alınan kekler ve bisküviler) 'trans yağları' veya 'kısmen hidrojene yağları' listeleyen hemen hemen her şeyin önüne geçmek için göz atın. Çok düşük hissettiğinizde cazip gelebilirler, ancak bu tür İstenmeyen yağ, öfke veya Fiili fiziksel iyiliğiniz için uzun vadede üstün değildir.
 
Top