Yüksek Kaliteli Yeme Ne Demektir?

yemekovasi_ez

Administrator
Staff member
Beyaz masa örtüsü restoranları olarak da bilinen kaliteli yemek mekanları genellikle artan durak ve meraklı restoranlardır. Yemek yiyebileceğiniz rahat kafelere, kafelere veya sevdiklerinize özgü mekanlara karşı, harika yemekler lüks bir müşteriye hitap eder ve en iyi yemek kalitesini sunar. Harika bir yemek yiyebileceğiniz restoran uygun bir ortama sahiptir, neredeyse her zaman bir oturma kafesidir ve çoğu restorandan daha çok meraklısı bir menüye sahiptir. Kaliteli yemekler sunan restoranlar, tüm yiyeceklerinizde ve şarap eşleştirmelerinizde size yardımcı olacak şarap listelerini ve çoğu zaman sommeliers'ı sunar. Ayrıca tipik kıyafet kodları vardır.

Birkaç iyi yemek yiyebileceğiniz restoranı tespit edeceğiniz ilk şey, muhtemelen dekor ve çevre olacaktır. Yemek yemek için iyi yerler genellikle yüksek sesli yerler olmayacak ve yırtık eteklerde veya tişörtlerde gidecek yerler de olmayacak. Tipik olarak, kotların yemek yemek için yüksek kaliteli yemek yerlerinde kullanılması yasaktır. Erkekler için yakalı gömlekler seçilmiştir, ayrıca bazı yemekhaneler de kesinlikle giyinmenin bir yolu olarak bir Faaliyet ceketi veya kravatını gerektirir. Kızlar için etek, elbise veya diğer hoş kıyafetler tavsiye edilir. Uygun olmayan şekilde giyilmiş iyi bir restorana gittiğinizde normal olarak geri çevrilemeseniz bile, yemek yiyebileceğiniz bazı yerler elbise kurallarına katı olacaktır, bu nedenle önceden sormak ve uyarı ve arama yönünden hata yapmak genellikle daha büyük olur. Güzel.

Harika yemek mekanları da genellikle çok daha eşsiz veya heyecan verici menü öğeleri verir. Mesela salyangoz (salyangoz), et carpaccio (çiğ et) ve kaz ciğeri (karaciğer) gibi yemekler mönüde görünebilir, yani maceracı bir yiyici olmasanız ve bu şeyleri sevmediğiniz takdirde, tam olarak ne olduğunu anladığınızdan emin olun sipariş veriyorsun. Harika bir yemek kafesinde bulunan parçalar aynı zamanda daha rahat veya aile tipi bir restorandan daha kompakt olabilir, bu yüzden yiyecek normalde daha yüksek kalitede olacaktır.

Son olarak, harika yemek mekanı işletmeleri genellikle tatlı yönler içerisindedir. Bir antre, bazı durumlarda ve birkaç şehirde, önemli ölçüde daha fazla, 20 $ veya daha fazla bir ücret alabilir. Harika yemek yeme yerlerindeki şarap listeleri de yüksek fiyatlı şarap şişelerini etkileyebilir, bu yüzden bir web sitesi rezervasyonu yapmadan önce fantastik bir yemek restoranında ücretten dikkatlice göründüğünden emin olun .

İyi yemek görgü kuralları
İyi algılanan algının tersine, giyinmek, bakmak için mükemmel bir yemek görgü kuralları değildir. Arkadaşlarınızla veya şirket ortaklarınızla ilgileniyor olsanız da, aşağıdakileri aklınızda bulundurun:

Cep telefonunuzu veya anahtarlarınızı asla masanın üzerine koymayın; çünkü bunlar çevreyi rahatsız eder ve rahatsız eder.
Otorite olmadığınız zamanlarda şarabınıza karar vermek için yardım isteyin
Yüksek sesle şarap için aranan oran çeşitliliği vermeyecek; alternatif olarak, menüde aynı satış fiyatına sahip bir şişeyi belirtin
Yemeğinizin bitiminde rahatsızlık çekmeden uzak durmak için yemekten önce ödeme düzenlemeleri yapın.
Ayrıca, peçete yerleştirme, birincil olarak yüksek kaliteli yemek yeme yerlerine gidilmesiyle ilgili bir endişe kaynağıdır. Peçeteniz, tabağınızın, yemeğin üstünü belirtmek için olduğu yerin solunu ziyaret etse bile, yemek hakkında herhangi bir açıklama için masadan ayrılmanız durumunda, sandalyenizin içinde kalmanız gerekir.
 
Top