Sıcak Ara Yemekleri

yemekovasi_ez

Administrator
Staff member
Günlük olarak ılık bir yiyecek almak durumunda?
İnanılmaz sıcak yemek başlık kopyası
Bir beslenme uzmanı, sıcak bir yemeğin kuşkusuz her şeyin önemli olup olmadığını kontrol eder.
DAVID4 MONTHS AGO2 dk okundu
Yolda sürekli olarak olmanın nasıl bir şey olduğunu gerçekten biliyoruz, kahvaltı için hızlıca bir atıştırmalık alıyor, ardından öğle yemeği için bir salata yiyebilir ve akşam yemeği için artıkları elinizde tutabilirsiniz. Günlük hayat o kadar telaşlı olabilir ki; çalışma, çalışma, ev işleri ve futbol işletmeleri aylar içinde hareket edebilecek tek bir sıcak yemek için oturmayacağız. Senin gibi ses mi? Bazı soğuk yiyecekler zaman kazanmanıza yardımcı olur, ancak çok sıcak yemekler bir amaca hizmet eder ve İşte sisteminizin onları neden sevdiği hakkında birkaç açıklama. Beslenme Nitelikli, David Wiener, nedenini açıklar.

bir. Cızırtılı yemekler daha kolay sindirilir
Sindirim cihazlarımız gıdalara ve sıvılara karşı gerçekten hassastır ve hepsinden öte, içtiğimiz yiyeceklerin ısısını alırız. Soğuk yiyecekler, Özellikle içecekler, tüm vücut boyunca bir şok göndererek, sindirim prosedürünüzü kırmalarını zorlaştırmaya zorlar. aşağı ve besinleri emer. Soğuk yiyecekler vücudun sindirimi için daha zor olduğundan, soğuk yiyeceklerin ardından şişkinlik veya rüzgâr konusunda uzmanlaşma olasılığınız daha fazladır ve ayrıca çalışma günlerinde bazı sindirim hassasiyeti ile de karşılaşabilirsiniz.

Tipik olarak, ılık yiyeceklerin alınması daha uzun sürer ve aynı zamanda sindirime yardımcı olur, beslediğiniz hızı yavaşlatır ve Vücudun yiyeceklerin çalışmasını durdurmak ve besinleri emmek için yapması için fazladan zaman ve daha az işlev sağlar. Sonunda, pişirme yaklaşımı (kızartma, buharlama vb.) Gıdalarda çalışan besinleri durdurmaya yardımcı olur ve insan vücudunun yutduğunuz gıda maddelerinin “iyiliğini” absorbe etmesini kolaylaştırır ve beslenme yararını arttırır.

2. Üstün tadı
Yiyecek ya da tüketeceğiniz sıcaklık arttıkça stil algısının arttığına işaret eden araştırmalar bulacaksınız. Bunun, tatlı ve acı tatları toplayan stil reseptörü TRPM5'in, yemekler daha sıcak olduğunda Zihin'e çok daha iyi bir sinyal gönderdiği düşünülmektedir. Bunu söyledikten sonra, bu basit ve zor bir kural değildir - her küçük şey daha üstün puan almayı tatmaz, ayrıca bu alanda daha fazla araştırma yapılması gerekir.

Çok sıcak bir yemek 1jpg yinelenen

3. Alerjileri önleyebilir
Besin maddeleri alerjik reaksiyonları giderek dünya çapında tipik hale gelmeye başlıyor ve gıdaya karşı tercih edilen alerjik reaksiyonların birçoğu süt ve yumurta gibi şeyleri içeriyor. İlginç bir şekilde, süt ve yumurtalara alerjisi olanların önemli bir kısmı (% 70 ve civarında), pişirme prosedürü olarak pişirildiklerinde tahammül edebilirler, alerjik reaksiyonları etkileyebilecek proteinlerin yapısını iyileştirir. Bir kez daha, daha fazla keşif yapılmalı Bu alanda ve muhtemelen süt veya yumurtalara alerjiniz varsa, yemek planınıza süt veya yumurta proteinlerini eklemeden hemen önce doktorunuzla veya uzmanınızla konuşun.

FAKAT…

Her ne kadar bu çalışmaların çoğu her gün en az 1 sıcak yemek yemenin yararları hakkında oldukça ikna edici olsa da, pişmemiş sebze ve meyve tüketmenin de göze çarpan avantajları bulacaksınız. Bazen, pişirme işlemi, meyve ve sebzenin beslenme bilgilerini tahrip edebilir, bu da vücudun aslında onları soğuk yiyerek çok daha fazla fayda sağlayacağı anlamına gelir. Örneğin, Pişmemiş brokolinin alınması, çoğu kanser hücresinin büyümesini engelleyebilen ve mide ülseri için suçlanan bir mikrop olan Helicobacter pylori'yi bloke edebilen bir enzim olan daha fazla miktarda myrosinaz almanıza yardımcı olacaktır. Çok daha fazla bilgi yiyebilecek diğer sebzeler Daha iyi yenilmiş Pişmemiş, karnabahar, brüksel lahanası, lahana, mor biber, sarımsak ve soğandan oluşur.

Öyleyse bir tutam tuz olan bu tavsiyeye uyun. Optimum yiyecek planı Pratik olarak tartışmasız hem soğuk hem de sıcak yiyeceklerin bir kombinasyonunu gerektirir. 12 aylık süre de içerdiğiniz kavurucu yiyeceklerin miktarını etkileyebilir - sıcak çorbalar harika kış ısıtıcıları olsa da kimse yaz ortasında çok sıcak bir yemek yemek istemez. Hem soğuk hem de sıcak tarifler için şimdi Freeletics Nutrition uygulamasını indirin.
 
Top