Ana Bilgi

yemekovasi_ez

Administrator
Staff member
Bunu Paylaş...
Twitter'da Paylaş Facebook'taPin Pinterest'te paylaş
Kolajen, bir gecede bir gelişme olarak patladı gibi göründü ve birçok kişi merak ediyor Eklenmiş faydalarınızın orijinal mi yoksa tüm hoopla mı olduğunu merak ediyor. Bu sayfada, kolajenin ne olduğuna, tam olarak nerede gözlemlendiğine ve tam olarak araştırmanın refahımıza sağladığı potansiyel kazanımlar hakkında neler söylediğine bir göz atıyoruz.

Tam olarak kolajen nedir?
Kolajen vücuttaki en bol proteindir. Kemik, gözenekler ve cilt, kas ve bağ yapısının temel bir bileşenidir. Çeşitli kollajen türleri vardır, ancak I, II ve III tipleri insan vücudunda en tipik olanıdır. Çeşit I kollajenimizin bir kısmını oluşturur ve ayrıca dişler, kemikler, bağlar, cilt ve bağ dokusu için gerekli olan yoğun paketlenmiş liflerden üretilir. Tip II, eklem yardımını sağlayan elastik kıkırdakta bulunur. Form III, kas, arter ve organların yapımında bulunur. Yaşlandıkça, bedenimiz yaşlılık ve kırışıklıkların oluşmasına katkıda bulunabilecek önemli ölçüde daha az kollajen geliştirir. Sigara içmek ve çok fazla güneş ışığına maruz kalmak gibi değişkenlerin yaşam tarzı ek olarak kolajen oluşumuna zarar verebilir.

Besin maddeleri kaynakları ve besin takviyeleri
Kolajen vücut tarafından tam olarak emilemez. Bu, kollajen proteinlerinin, absorbe edilmeden hemen önce daha az peptit veya amino asit halinde hasar görmesi gerektiği anlamına gelir. Kolajen takviyeleri genellikle şimdi biyolojik kullanılabilirliklerini arttırmak amacıyla iki veya 3 amino asidin peptitlerine bölünür. Bu kolajen peptidleri daha sonra gastrointestinal sistemde emilir. Kolajen sağlık takviyelerinin genellikle Gıda maddeleri ve İlaç İdaresi ile düzenlenmediğini ve üreticilerin piyasaya sürülmeden önce güçlü ya da Risksiz olduklarını onaylamaları gerekmediğini bilmek çok önemlidir.

Sağlık takviyeleri ile birlikte, kollajen gıdada bulunur, kemik suyu en zengin olanıdır. Bağ dokusu içeren herhangi bir et ek olarak iyi bir kollajen kaynağıdır. Kollajenin vücudumuz tarafından amino asitlerden yapıldığı ve toplam cinsinde absorbe edilemediği göz önüne alındığında, bitki ve hayvansal protein kaynakları eşit derecede tatmin edici kollajen oluşturma için gerekli ham bileşenleri sağlayabilir.

Merakla, kolajen peptitlerin (besin takviyesinden veya besinlerden) kendini tüm vücudumuzda nerede bulduğunu belirleyemiyoruz. Bu peptitler, kollajen üretmek için kullanılabilir, Bununla birlikte, diğer proteinler için de faydalı olabilirler. Vücudumuz bu şekilde mantıklı - en çok ihtiyaç duydukları şeyin en çok baskı gerektiren öncelik olduğunu düşünüyorlar.

Soruşturma ne diyor?
Kolajen takviyesi üzerine yapılan araştırmanın büyük çoğunluğu eklem ve cilt genel sağlığında sonuçları üzerine olmuştur. Her ne kadar daha önemli ve ekstra kesin araştırmalar gerekli olsa da, bazı kompakt araştırmalar etkili sonuçlara şahit olmuştur. Kollajen tüketen yüz yirmi konu üzerinde doksan gün boyunca düzenli olarak ürüne bakıp hatta plasebo tüketen çift kör, randomize, plasebo yönetimli bir bilimsel deneme yapıldı. Kolajen takviyesini yiyenler, plasebo ekibi ile birlikte daha yüksek cilt elastikiyetini tarif ettiler. Ek olarak, aynı üyeler aynı zamanda eklem ağrısının azaldığını ve eklem hareketliliğinin iyileştirildiğini açıkladı. Buna rağmen, kolajen takviyesi belki de mütevazı gözenekleri ve cilt elastikiyetini artırabilirse,

Ek bir randomize, çift-kör, plasebo-kontrollü inceleme, zorlu egzersizlerden hemen sonra eklem rahatsızlığı yaşadıklarını bildiren elli beş besleyici gönüllünün zayıflatılmamış çeşit II kollajeninin (UC-II®) sonuçlarını araştırdı. UC-II® genellikle peptitlere zarar vermeyen ve kolajen sentezini pazarlamayı amaçlamayan çeşitli kolajenlerdir; alternatif olarak, iltihabı ve eklem ağrısını azaltması beklenir. 120 günlük ek sürenin ardından, UC-II grubu içindeki denekler, burada ortak kontrolde istatistiksel olarak önemli bir gelişme sergilediler.Tüm plasebo grubu ile karşılaştırıldığında diz uzatma. Bununla birlikte, kollajen takviyesinin eklem amacına olan olumlu etkileri için umut verici sonuçlara rağmen, bilimsel testler kollajenin artritli insanlar üzerindeki muhtemel Olumlu yönlerini incelememiştir.

Kollajen alıyor olman ya da olmaman durumunda?
Çeşitli diyet gelişmelerinde olduğu gibi, kolajen de muhtemelen medyada aşırı sinirliydi. Kompakt araştırma deneylerinde bazı ümit verici sonuçlara rağmen, keşfedilen faydaların özellikle kollajen besin takviyesinden gelip gelmediği veya yeterli miktarda protein tüketiminin karşılaştırılabilir sonuçlar elde edip etmediği önemli değildir. Bunun da ötesinde, vücutta hangi kollajen peptidlerinin kullanılacağına karar veremediğimizi yinelemek gerekir. Takviye zarar vermediğinde, yeterli protein alımının (bitki ve / veya hayvan kaynaklarından), takviye almak istemeyen yeterli kollajeni sentezlemek için yeterli amino asit sağlaması gerekir. Diyet programınızla bol miktarda protein almakta zorlanıyorsanız,
 
Top