Çeşitleri Yiyecek — Kelime Bilgisi

yemekovasi_ez

Administrator
Staff member
Tükettiğimiz hemen hemen her şey bitkilerden, hayvanlardan, kuşlardan ve balıklardan, kabuklu deniz ürünleri gibi diğer deniz canlılarından kaynaklanmaktadır. Kök ve yaprak gibi birkaç bitkinin yenilebilir elementlerini alabiliyoruz ve meyveler ve tohumlar gibi ürün mahsulleri üretebiliyoruz. Ayrıca birkaç parça hayvan yiyebiliriz ve aynı zamanda hayvanların süt gibi yaptığı şeyler de yiyebiliriz. Tüm dünyadaki birçok alanda millet, aynı zamanda bal gibi geliştirdikleri böcek ve böcekleri de alır.

Tarım olayından önce insanlar, etraflarındaki bitkilerden ve hayvanlardan gezegendeki yiyecek maddelerini edindiler. Kökleri kazdılar, meyve ve tohum topladılar, hayvanları ve kuşları avlayıp yakaladılar ve balıkları yakalamak için mızrak ve ağ kullandılar. Ayrıca böcekler ve yumurtalar ile birlikte kabuklu deniz ürünleri ve çeşitli deniz ürünleri de topladılar ve tüm dünyadaki pek çok alanda insanlar bunları yapıyor.

Geçmişte tarımda 10 binin üzerindeki yıllar boyunca Orta Doğu, Asya ve Güney'deki insanlar Birleşik Devletler bitki yetiştirmeye ve evcil hayvanlar ve kuşlar yetiştirmeye başladığında yaratılmaya başladı. Pirinç ve buğday gibi tahıllar üreten çimler yetiştirdiler ve sebzeler, fındık ve fasulye üreten mahsuller yetiştirdiler. Ayrıca meyve ağaçları yetiştirdiler ve et ve yumurtalar için kümes hayvanlarını, et ve sütler için yükseltilmiş hayvanları korudular ve sekiz binin üzerinde bir süredir insanlar da koyun ve keçi sütünden peynir ve yoğurt gibi süt ürünleri üretmeye başladılar.

Tarım geliştikçe, çiftçiler gittikçe daha farklı türde gıda maddeleri üretmeye başladılar ve şimdi süpermarketlerde çok çeşitli yiyecekler görüyoruz. Altındaki web sayfalarını keşfederek, bu gıda maddelerinin çoğu hakkında çok daha fazla şey belirleyin:

sebzeler
meyve
Tahıllar, Fasulye ve Fındık
Et ve Kümes
Balık ve Deniz Ürünleri
Süt Ürünleri
Gıda Yarışması Çeşitleri
 
Top